Spotkanie autorskie z Maciejem Kronenbergiem i Krzysztofem Olkuszą

 

Spotkanie będzie poświęcone książce „Przewodnik po filmowej Łodzi” autorstwa dwóch łódzkich przewodników i regionalistów Macieja Kronenberga i Krzysztofa Olkusza.

Na stole leży książka „Przewodnik po filmowej Łodzi” Macieja Kronenberga i Krzysztofa Olkusza

 

Pierwsze wydanie książki powstało ponad dziesięć lat temu i wręcz domagało się wznowienia – przecież to właśnie w ostatnich latach Łódź święci szczególne triumfy na polu produkcji filmowej. To właśnie na terenie miasta kręcono w ostatnich latach takie filmy, jak „W ciemności” (2011) Agnieszki Holland, „Powidoki” (2016) Andrzeja Wajdy oraz nagrodzone Oscarem „Ida” (2015) i Złotą Palmą „Zimna wojna” (2018) Pawła Pawlikowskiego.

Nowe wydanie uwzględnia najnowsze filmy, nie pomijając starszych pozycji, takich jak znakomite „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego (również nagrodzone Oscarem) czy animacja „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton z łódzkiego studia Se-Ma-For. „Przewodnik po filmowej Łodzi” to aż 384 strony, 11 rozdziałów, ponad 250 tytułów filmowych, 9 tras spacerów, a także 2 trasy poświęcone łódzkim pałacom, które niejednokrotnie w historii Łodzi stawały się planami filmowym, a w których dziś działają takie instytucje, jak Muzeum Miasta Łodzi czy Muzeum Kinematografii.

„Przewodnik po filmowej Łodzi” to pełna wiedzy propozycja nie tylko dla miłośników Łodzi, ale dla wszystkich fanów kina. Książkę będzie można zakupić podczas spotkania w promocyjnej cenie.

Partnerami wydania „Przewodnika Filmowego po Łodzi” są EC1 Łódź, Łódź Film Commission i Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Łódź Miasto Filmu Unesco, a także Łódzka Organizacja Turystyczna, Stare Kino Cinema Residence oraz Lecznica Pod Koniem.

Szczegóły spotkania:

28 grudnia o godzinie 17:00.

Miejsce:
NCKF SPOT Centrum Nauki i Techniki EC1, poziom 0
ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
Parking dla gości: ul. Dowborczyków 7