Wystawa "Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego" w Gdyni!

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych dobiegł końca. Był on również ostatnią szansą, by zobaczyć naszą wystawę "Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego", która z siedziby Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi przejechała setki kilometrów, by towarzyszyć największemu świętu polskiego kina. Wystawę mogliście oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

 

Goście podziwiają wystawę "Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego".

 

Z całości wystawy, którą w Łodzi można było odwiedzać przez całe wakacje, gdyńska ekspozycja skupiała się przede wszystkim na fabularnej (kinowej i telewizyjnej) twórczości Kieślowskiego. W jej skład wchodziły materiały interaktywne, archiwalne - w tym odręczne notatki samego twórcy "Amatora" - cenne rekwizyty filmowe i nagrody, które pochodziły w dużej mierze z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, inicjatywy, której patronuje sama Maria Kieślowska oraz z prywatnej kolekcji żony artysty.

 

Dyrektor Rafał Syska opowiada o wystawie.

 

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Rafał Syska, uzupełniał wydarzenie kuratorską opowieścią o powstawaniu ekspozycji, a także o osobie i twórczości autora "Gadających głów".

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podczas tego intensywnego czasu znaleźli chwilę by wspomnieć wielkiego reżysera w jego 80. rocznicę urodzin. Ogromnie nam miło, że wystawa cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem!

 

Goście zwiedzają wystawę "Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego"