Nominacje do Energii Kultury

Od 5 do 19 stycznia można oddawać głosy w plebiscycie na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne minionego roku "Energia Kultury", oranizowanym przez TV TOYA i Gazetę Wyborczą w Łodzi.

W gronie dziesięciu nominowanych znalazły się dwa wydarzenia związane z Narodowym Centrum Kultury Filmowej: zdobycie dla Łodzi tytułu Miasta Filmu UNESCO oraz ogólnopolska premiera "Powidoków" w EC1, której NCKF było partnerem.

Premiera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy zgromadziła w Łodzi plejadę gwiazd polskiego kina i jednocześnie zainaugurowała obchody 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego. Tak było w styczniu 2017 roku:

 

Źródło: AKSON Dystrybucja

Przyjęcie Łodzi do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasta FIlmu zwieńczyło ponadroczne starania. Dla Miasta członkostwo i tytuł oznacza szereg nowych możliwości związnych z intensyfikacją współpracy międzynarodowej, ściślejszą kooperacją pomiędzy organizacjami, instytucjami i firmami reprezentującymi środowisko filmowe oraz wykorzystaniem znanego na całym świecie logotypu UNESCO. Zobacz, co o "Łodzi Mieście Filmu" mówią gwiazdy:

 

Źródło: Dziennik Łódzki

 

Głosować można za pośrednictwem formularzy internetowych, które znajdują się na stronach http://tvtoya.pl/energia_kultury oraz http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,22857996,energia-kultury-2017.html.