Transatlantyk w EC1 - wydarzenia z piątku 24.06

TransatlantykGala otwarcia PGNiG Transatlantyk Festival 2016 w Łodzi już za nami. A w jakich wydarzeniach możecie dziś uczestniczyć na terenie EC1? My serdecznie polecamy:

godz. 22:00 - Mobilne Kino Skody: pokaz filmu „Marsjanin” Opis: Pierwszy z cyklu pokazów mobilnego kina, które codziennie będzie odbywać się w innych częściach miasta. 

Pozostałe piątkowe wydarzenia: 

godz. 11:00 - Straszne formy scenografii - warsztaty. 
Miejsce: EC1 
Opis: Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki odlewnictwa i tworzenia scenografii filmowej. Zapoznają się z wykonanymi odlewami twarzy oraz innych rekwizytów. Następnie sami wykonają modele, będzie to wstęp do przygotowania abstrakcyjnych form zarówno przy wykorzystaniu do tego swoich części ciała, jak i przedmiotów codziennego użytku (np. kubków, pudełek, zabawek). 

godz. 11:00 - Zrób szorta! - warsztaty etiudy filmowej 
Miejsce: EC1 
Opis: Uczestniczy warsztatów poznają tajniki sztuki filmowej. W tym miedzy innymi podstawy kadrowania i oświetlenia planu filmowego, omówiona zostanie także podstawowa obsługa sprzętu kamerowego oraz podstawy pracy reżysera. 

godz. 16:30 Czasoprzestrzenie pierwszy w tej części Europy przegląd filmów kręconych techniką VR 
Miejsce: EC1 
Opis: W ramach festiwalu odbędzie się pierwszy w Polsce przegląd najlepszych filmów i doświadczeń artystycznych wirtualnej rzeczywistości z całego świata: Czasoprzestrzenie – Kaleidoscope VR. Przez trzy dni (od piątku 24.06 do niedzieli 26.06) w EC1 będzie można obejrzeć i doświadczyć ponad trzydziestu animacji, dokumentów i krótkich filmów fabularnych stworzonych z myślą o rodzącym się na naszych oczach nowym medium. 

godz. 18:00 - Projektowanie i realizacja ujęć w ruchu. Case study dla operatorów 
Miejsce: EC1 
Opis: Na przykładzie 5 realizacji video przedstawione zostaną zasady projektowania ujęć, doboru sprzętu i kompletowania ekipy. W ramach warsztatów będzie miała miejsce prezentacja idei realizacji długich ujęć. 

godz. 18:30 - Kino Kulinarne 
Miejsce: EC1 
Opis: Widzowie oprócz seansu filmowego („Mugaritz. Poza utartym szlakiem”), wezmą udział w wyjątkowej, inspirowanej obrazem filmowej kolacji. Kolację przygotuje jeden z najlepszych polskich szefów kuchni Wojciech Modest Amaro. 

Program całego festiwalu: http://transatlantyk.org/news/program-festiwalu-dostepny-online?locale=pl