Videoblog NCKF Spot

 

Rok 2021 rozpoczyna się dla Narodowego Centrum Kultury Filmowej nowym projektem – na platformie YouTube rusza videoblog NCKF Spot – regularny cykl filmowo-informacyjny, który zapowiada wszystko to, czym jest i docelowo będzie Narodowe Centrum Kultury Filmowej, przybliży ideę planowanych wystaw stałych i czasowych oraz stanie się pretekstem do rozmów o kinie.

 

Vlog będzie miejscem prezentacji zarówno działań wystawienniczych, jak i bieżących aktywności. Materiały będą ukazywać NCKF „od kuchni”, przybliżą widzom zakupione przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej eksponaty: zabytkowe obiekty techniki filmowej, kostiumy z kultowych polskich filmów, plakaty i fotosy.

Filmowy cykl NCKF-u to intrygująca opowieść o kinie, ze starannie dobranymi tematami poszczególnych odcinków (Zabawki optyczne, Jak powstało kino – wynalazcy z przełomu XIX/XX w., Degradacja i rekonstrukcja taśmy filmowej, Co to jest kino modernistyczne?). Filmoznawcy i pasjonaci kina z zespołu NCKF przekażą odbiorcom najciekawsze informacje dotyczące początków kinematografii światowej, a także historii polskiego kina. Opowiedzą o jego narodzinach i „odświeżą” sylwetki zapomnianych twórców oraz tytuły, o których dziś mało kto pamięta. Na początek widzowie poznają postać Kazimierza Prószyńskiego – bohatera najnowszego komiksu wydanego przez NCKF. Podjęte zostaną też kwestie dotyczące technologicznej materii filmu – tajników filmowych produkcji, historii kamery od pierwszego kinematografu po najnowocześniejsze sprzęty wykorzystywane dziś w superprodukcjach.

Zespół przygotowujący vloga to ludzie z pasją i miłością do kina, którzy z wielkim zapałem popularyzują wiedzę o X muzie i aktywnie pracują nad coraz to nowymi atrakcjami dla widzów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kanał na YouTube Narodowego Centrum Kultury Filmowej >>>

Startujemy już od 15 stycznia. Nowe filmy pojawiać się będą w każdy poniedziałek około godziny 10.00 oraz zawsze przy okazji istotnych wydarzeń dla Narodowego Centrum Kultury Filmowej - mówi Rafał Syska, dyrektor NCKF.