Materia Kina – scenariusz filmowy

 

"Materia Kina – scenariusz filmowy" (materiał archiwalny) to kolejne warsztaty filmowe przygotowane z myślą o młodzieży licealnej. Premierowe zajęcia odbędą się 23 kwietnia 2021 roku w ramach Szkolnego VI Tygodnia Książki. Jeśli i Ty chcesz zaprosić naszych edukatorów na swoją lekcję - skontaktuj się z nami.

 

Filmy nie tylko opowiadają historie, ale same nimi są. Proces produkcji to rozwijająca się opowieść, pełna zwrotów akcji i suspensu. Jakie miejsce w tym procesie zajmuje scenariusz, skąd się bierze – jakie są źródła inspiracji, na jakim etapie powstaje, jakimi zasadami się rządzi? Webinar wprowadzi w tematykę scenariusza filmowego; oprzemy się na przykładach filmów polskich, ale i tych dostępnych do obejrzenia na popularnych platformach vod, odwołamy się też do doświadczeń uczestników.

 

Prowadzenie: Marta Urbańska, Łukasz Tokarczyk – filmoznawcy, edukatorzy, specjaliści w Dziale Edukacji Filmowej NCKF

Zajęcia odbywają się on-line na platformie Zoom.

 

  • Czas trwania: 60 minut
  • Liczba uczestników: do 25 osób
  • Formuła: prowadzona prezentacja multimedialna, otwarta dyskusja z uczestnikami
  • Koszt jednych zajęć: 8 zł/os.

 

Warsztaty skierowane są do grup szkolnych.

 

Pilotażowe zajęcia filmowe realizowane przez Dział Edukacji Filmowej NCKF wspierają realizację zagadnień podstawy programowej głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, społecznej, plastycznej, muzycznej.

Zachęcamy do kontaktu pod nr 42 661 780 002, oraz pod adresem e-mail: warsztatynckf@ec1lodz.pl