Historie Przyszłości 2020

 

Trwa czwarta edycja "Historii Przyszłości" - warsztatów filmowych, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.  Tym razem zajmujemy się polską klasyką science fiction!

 

Pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez kilka tygodni będziemy oglądać, dekodować i rozkładać na czynniki polskie filmy, a następnie stworzymy inspirowane nimi etiudy filmowe. Pomogą w tym specjaliści z zakresu filmoznawstwa, scenariopisarstwa, storyboardów, reżyserii, zdjęć filmowych, scenografii, oświetlenia, montażu i dźwięku.

Jesteśmy ciekawi, jaka będzie odpowiedź uczestników na “Obi, oba. Koniec cywilizacji” Piotra Szulkina i jego wizję życia w postapokaliptycznym bunkrze oraz na polsko-enerdowski film "Milcząca gwiazda" Kurta Maetziga z 1960 roku o ekspedycji na obcą planetę.

Spotykamy się od października do grudnia 2020 na terenie kompleksu „EC1 Łódź - Miasto Kultury”:

❖    2.X.2020 | seans filmowy
❖    3.X.2020 | analiza filmu
❖    10.X.2020 | scenariusz
❖    23 lub 24.X.2020 | preprodukcja
❖    31.X.2020 | storyboard
❖    21.XI.2020 | plan zdjęciowy
❖    05.XII.2020 | montaż
❖    11-12.XII.2020 | dźwięk
❖    18-19.XII.2020 | esej filmowy i finał projektu

Jeśli zajęcia nie będą mogły odbyć się stacjonarnie, część z nich zostanie przeprowadzona online, a część w późniejszym terminie. Obowiązuje reżim sanitarny - na terenie kompleksu EC1 będziemy się poruszać w maseczkach, a podczas zajęć zachowywać dystans. Więcej szczegółów w regulaminie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materialami:
Regulamin >>>
Regulamin kompleksu EC1 >>>
Broszura informacyjna: >>>
Klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych >>>

Kontakt:
warsztatynckf@ec1lodz.pl
+42 661 780 002
 

 

 

 

 

Zobaczcie, jak wyglądały "Historie Przyszłości" 2019.

 

Podczas innowacyjnych w formie spotkań grupy złożone z uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, licealistów, studentów i - po raz pierwszy - osób dorosłych, pod okiem profesjonalistów poznawali tajniki tworzenia scenariuszy, przygotowania storyboardów, wyboru lokacji i organizacji planu filmowego. Sami stanęli przed i za kamerami, zmontowali i udźwiękowili materiał.

 

 

W 2019 roku uczestnicy pracowali z filmami:

 

"Cudowne dziecko" Waldemara Dzikiego

 

 

"Golem" Piotra Szulkina

 

 

"Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa

 

 

i "Monument" Jagody Szelc.