Forum Sektorów Kreatywnych 16+1

Delegacje 16 państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Chin odwiedziły 14 czerwca Narodowe Centrum Kultury Filmowej i EC1 w ramach Trzeciego Forum Sektorów Kreatywnych Europa Środkowo-Wschodnia Chiny. Odbywające się pod hasłem „Kreatywnej rewitalizacji” spotkanie było poświęcone roli sektorów kreatywnych w rozwoju miast.

Celem Forum jest pogłębianie współpracy: intensyfikacja promocji i zwiększanie eksportu produktów i usług kreatywnych.

Odbywająca się w NCKF sesja panelowa, skoncentrowana wokół filmu, nowych mediów i gier komputerowa, była m.in. okazją do przedstawienia projektu Centrum Kina Interaktywnego i Wideoeseju "i-film". W przestrzeniach EC1 swoją ofertę zaprezentowały firmy z branży VR oraz polscy rękodzielnicy.

Delegacje odwiedziły w Łodzi także Specjalną Strefę Ekonomiczną, Muzeum Sztuki ms2 oraz Art_Inkubator. Druga część Forum odbyła się w Katowicach; uczestnicy zobaczyli m.in. Muzeum Śląskie i siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Zwieńczeniem Forum był udział delegatów w konferencji poświęconej sektorom kreatywnym, organizowanej na marginesie Kongresu Miast Kreatywnych UNESCO.

 


Fot. FINA


Fot. FINA

 


Fot. FINA

 


Fot. FINA