Rusza V edycja Atelier Scenariuszowego!

Atelier Scenariuszowe to roczny program developmentu scenariuszy fabularnych. Organizatorzy zapewniają przestrzeń twórczą dostosowaną do indywidualnych potrzeb filmowców. Atelier to strefa młodego scenarzysty i inkubator wartościowych debiutów.

Twórcy deklarują: „Zależy nam, by polskie kino wzbogaciło się o kolejne - dobrze napisane i ciekawe historie. Za każdą opowieścią stoją scenarzyści, którzy - prócz talentu - muszą mieć także zapewnione odpowiednie warunki do pracy. W Atelier stwarzamy je dla nich.”. 

 

Uczestnicy poprzedniej edycji Atelier Scenariuszowego

W trakcie sesji stacjonarnych uczestnicy pracują nad swoimi tekstami w czteroosobowych grupach. Każdą z nich prowadzi jeden z konsultantów Atelier. Taki tryb pracy daje uczestnikowi unikalną szansę współpracy z tym samym konsultantem przez cały okres trwania warsztatów, umożliwia wymianę opinii z innymi scenarzystami oraz śledzenie zmian zachodzących we wspólnie omawianych projektach. Pracę w grupach uzupełniają indywidualne spotkania z konsultantem.

W ramach Atelier oferowane są różne formy wsparcia profesjonalnego developmentu:

Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+ - roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów;

Grupy Scenariuszowe – dwudniowe weekendowe spotkania dla scenarzystów lub piszących reżyserów (którym mogą towarzyszyć producenci);

Konsultacje indywidualne prowadzone dla scenarzystów, reżyserów lub producentów.

Plakat Atelier Scenariuszowe 2021

Uczestnikami V edycji Atelier Scenariuszowego zostali:

Bartłomiej Bartosik z „LINIA GRANICZNA”
Michalina Fabijańska, Agata Puszcz z „6 TYGODNI”
Julia Groszek z „OKNO DO ŻYCIA”
Katarzyna Iskra z „SZCZELINA”
Monika Jagielska z „ŚWIĘTY GŁUPIEC”
Łukasz Laskowski z „NOS FERATA”
Natalia Łodygowska z „OSTATNIA RÓŻA NA ZIEMI”
Paweł Najgebauer z „PREPPER”
Ewelina Nakielska z „STADO”
Marcin Mikulski z „LEPIEJ JUŻ BYŁO”
Marta Klara Sadowska z „KOMPOST”
Diana Zamojska z „MANIECZKI”

W tym roku w warsztatach będą brały udział również trzy osoby bez projektu, uczestniczki szkolenia dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie współpracy ze scenarzystami w roli konsultanta scenariuszowego. Podczas V edycji będą to Karolina Galuba, Kaja Jałocha oraz Joanna Tatko.

Narodowe Centrum Kultury Filmowej z radością wspiera inicjatywę Atelier Scenariuszowego i nieprzerwanie współpracuje z twórcami od samego początku, czyli od 2017 roku. 

 

Kadr z filmu "Czarna owca"

Foto. Jarosław Sosiński, NextFilm

 

Zapraszamy również na organizowany przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Atelier Scenariuszowe pokaz filmu „Czarna Owca”. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: Aleksandrem Pietrzakiem (reżyserem), Bartoszem Kozerą (scenarzystą), Rafałem Ulickim (producentem wykonawczym). Pokaz odbędzie się w niedzielę 21/11/2021 o godzinie 14.30 w audytorium Centrum Nauki i Techniki, ul. Targowa 1/3.

Link do biletów: 
https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=22&date_termin=2021-11-21