Finsaż wystawy BEZ KOŃCA. DIALOGI KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO

W niedzielę 12.09.2021 widzowie po raz ostatni mogą odwiedzić w EC1 Łódź wystawę poświęconą Krzysztofowi Kieślowskiemu. 

Na finisaż wystawy „Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego” pracownicy Narodowego Centrum Kultury Filmowej przygotowali specjalne wydarzenia.

 

Kup bilet na finisaż

 

O godzinie 12:00 NCKF zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Filmowej Rafał Syska podczas oprowadzania przybliży życie i twórczość Krzysztofa Kieślowskiego.

Następnie Diana Dąbrowska na Lekcji Kina przedstawi najciekawsze przykłady niezrealizowanych projektów Krzysztofa Kieślowskiego, których rozpisane plany - a niekiedy wręcz cale scenopisy - można odnaleźć w Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w Sokołowsku. Diana Dąbrowska wraz z uczestnikami Lekcji Kina spróbuje przyjrzeć się tematom, które frapowały wyobraźnię Kieślowskiego na różnych etapach twórczości, sprawdzi jak filmoznawstwo podchodzi do zagadnienia filmów niezrealizowanych czy zaginionych – opowie jak badać tę materię i i jak pisać o tym, czego nie ma.

Na zakończenie o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowa projekcja filmu dokumentalnego o Krzysztofie Kieślowskim „Still Alive” w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz. Projekcji towarzyszy spotkanie z twórcami filmu: Marią Zmarz-Koczanowicz – znakomitą twórczynią filmów dokumentalnych i teatrów telewizji, scenarzystką, wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, oraz Stanisławem Zawiślińskim.- dziennikarzem, pisarzem, reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych. Spotkanie poprowadzi Diana Dąbrowska – pracownik Narodowego Centrum Kultury Filmowej, dyrektor artystyczna festiwalu filmowego "Hommage a Kieślowski" w Sokołowsku.

Kup bilet na finisaż