NCKF oswaja dubbing z „Małym Księciem”, Magdaleną Boczarską i Patrykiem Steczkiem

28 maja o godz. 17.30 Narodowe Centrum Kultury Filmowej zaprasza dużych i małych na Dzień Dziecka - wyjątkowy pokaz „Małego Księcia”, połączony ze spotkaniem z aktorką Magdaleną Boczarską i reżyserem dubbingu Patrykiem Steczkiem oraz z warsztatami dubbingu.

 

Uczestnicy poznają tajniki podkładania głosu i dowiedzą się, jaką ewolucję przeszedł dubbing w Polsce od czasów „Królewny Snieżki i siedmiu krasnoludków”, poprzez „Shreka”, po współczesne produkcje. Porozmawiamy o tworzeniu ścieżek dialogowych do filmów i o tym, jak wiele osób przy tym pracuje. O wcielaniu się w rolę samym głosem i związanych z tym wyzwaniach. Będzie można także osobiście spróbować swoich sił w dubbingu. 

Magdalena Boczarska jest popularną polską aktorką filmową i teatralną, związaną z teatrem Narodowym w Warszawie. Znana z ról w polskich komediach „Testosteron” czy „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, w 2010 roku została nagrodzona za rolę w filmie „Różyczka” Złotymi Lwami na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku podbiła serca widzów rolą seksuolożki Michaliny Wisłockiej w „Sztuce Kochania”.

Patryk Steczek jest tłumaczem, dialogistą, reżyserem dubbingu, a także aktorem dubbingowym, filmowym i teatralnym związanym z Teatrem Lalek Arlekin. Wielokrotnie nagradzany za swoje role w kraju i za granicą,  jest laureatem brązowego orderu "Gloria Artis" za zasługi dla kultury polskiej.

„Mały książę” w reżyserii Marka Osborne’a jest uznawany za jedna z najciekawszych
i najpiękniejszych animacji ostatnich lat. Oparta na oryginalnych szkicach Antoine’a de Saint-Exupéry’ego zachwyca wizualnym kunsztem i na nowo odkrywa ponadczasową mądrość książkowego pierwowzoru.

Wstęp jest płatny. Koszt biletu to 10 zł. Bilety można kupić online oraz w kasie Planetarium EC1 (Informacja telefoniczna: tel. 539 997 693).